Planificator calitate

  • Locatie:
  • Salariu:
    negociabil
  • Publicat:
    1 an in urma
  • Categorie:
    Productie
  • Termen limita:
    Open
  • Nivelul Jobului:

Angajam Planificator Calitate la o fabrica din Brasov.
CERINTE:
– cunoștințe SPC și verificare dinamică
– cunoștințe foarte bune de lb engleză și/sau germană
– cunoștințe metrologie / tehnica măsurării, cunoștințe SAP
– cunoștințe sisteme de managementul calității – min. nivel basic
– minim 1 an experienta de planificator calitate si minim 2 ani in
domeniul calitatii
– studii superioare finalizate, în Ingineria si managementul calitatii
(de preferat), dar si in domeniul tehnic, sau domeniu
non-tehnic si master finalizat in Managementul Calitatii
RESPONSABILITATI:
– participă la analiza reclamațiilor
– stabilește modul de documentare a rezultatelor
– creează checklist cu parametrii de proces de verificat
– intocmește planul de verificare pentru piesele produse
– creează pași de verificare/măsurare în comenzile de lucru
– participă la analiza produselor neconforme, participă la PFMEA
– planifică verificarea primei piese pentru aprobarea producției de
serie
– stabilește tipul de caracteristică a produsului care să fie verificată /
măsurată
– stabilește echipamentul de măsurare şi monitorizare care să fie
utilizat la inspecție
BENEFICII:
– salariu motivant
– prime de sarbatori
– asigurare medicala
– subventie la cantina
– program de lucru: 08:00-16:30
– bonuri de masa in valoare de 30 lei
– prima de productivitate, de prezenta
– transport asigurat: Sacele, Brasov, Zarnesti, Rasnov, Codlea,
Ghimbav, Sanpetru, Bod Colonie.