Redactor/Teamleader editorial

Descrierea jobului:

• Activitate editoriala si managementul unei echipe de editori;

• Planificarea strategica a proiectelor individuale;

• Respectarea planului de publicatii al editurii;

• Verificarea fiecarei publicatii care apartine echipei, in termeni de continut si aspecte tehnice;

• Responsabilitate pentru respectarea deadline-urilor, obiectivelor si bugetelor stabilite;

• Responsabilitate pentru dezvoltare pe termen lung a echipei;

• Evaluarea si imbunatatirea dezvoltarii publicatiilor la toate nivelurile – de la idee la lansare pe piata;

• Monitorizarea activa a tendintelor pietei in materie de publicatii.

Candidatul ideal:

• Studii superioare (constituie avantaj domeniile: filologie-lingvistica, tehnica);

• Experienta de cel putin 5 ani intr-un mediu asemanator (creare content, editare, coordonare echipa);

• Dorinta si disponibilitatea de a te dezvolta si a invata in mod constant lucruri noi.

• Rezistenta la stres, independenta si flexibilitate in gandire;

• Angajament si proactivitate;

• Atentie la detalii si dorinta de a crea publicatii de calitate;

• Buna cunoastere a limbii romane;

• Cunostinte operare PC;

• Interesul pentru educatie constituie un plus.

Oferta salariala:

4000 lei NET/luna in primele 3 luni, dupa care se renegociaza;

• Dezvoltare profesionala, inclusiv bonusuri si castiguri anuale suplimentare;

• Programul de lucru este 8 h/zi de Luni pana Vineri.

Job publicat pe jobslist.ro: Anunturi locuri de munca