Social Media Manager

  • Locatie:
  • Salariu:
    negociabil
  • Tip job:
    Full-Time
  • Publicat:
    4 ani in urma
  • Categorie:
    Marketing
  • Termen limita:
    18 aprilie 2020
  • Nivelul Jobului:
  • Limbi:
    English

Cautam Social Media Manager cu experienta de cel putin 2 ani pentru clienti cool si cu notorietate.

RESPONSABILITATI

  • Ofera consultanta clientilor pentru comunicarea de social media
  • Detine capacitatea de a intelege business-ul clientului, pentru a identifica cele mai bune strategii social media
  • Creaza planul de postari conform strategiei propuse
  • Implementeaza comunicarea pe toate canalele social media ale clientului
  • Urmareste trendurile digitale si propune activari relevante profilului clientului
  • Pastreaza comunicarea cu clientul pe proiectele proprii
  • Creeaza rapoarte de performanta lunare

ABILITATI NECESARE Social Media Manager

  • Excelente abilitati de comunicare orala si scrisa
  • Excelente abilitati scrise si verbale de limba engleza
  • Atentie la detalii, punctualitate, colaborare buna cu celalalte departamente ale agentiei pe proiectele 360
  • Abilitati de project management pe proiectele proprii
  • Dorinta de a invata lucruri noi intr-un domeniu in continua dezvoltare
  • Foarte bune abilitati de lucru in Microsoft Powerpoint, Excel, Outlook
  • Abilitatea de a gandi si actiona strategic, de anticipare, creativitate si diplomatie
  • Abilitatea de a prioritiza, de face multitasking si de a respecta deadline-uri
  • Experienta in folosirea profesionala a canalelor de Social Media: Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin, Youtube
  • Abilitatea de a intelege metrici si KPI digitali

Daca te regasesti in descrierea de mai sus, abia asteptam sa te cunoastem!

Iti asteptam CV-ul la adresa [email protected]